DERİ KABAN BOYAMA  

   

          Deri kabanınızın tamiratı ve gerekli değişimleri yapıldıktan sonra derinin rengi, dokusu ve yapısına göre özel deri boyası hazırlanarak boyama işlemine başlanır, bu işlem derinin tüm yüzeyini kapsayacak şekilde el emeği ile itinalı bir biçimde yapılır.  

          Deri kabanınızın boyama işlemi bittikten sonra havalandırma odasında kurumaya bırakılır, bu işlem boyadan maksimum verim alabilmek için derinin yapısına göre ortalama 6 saat sürmektedir. Kuruma işlemi bittikten sonra derinin tüm yüzeyinin tamamen boyanıp boyanmadığı kontrol edilir, gerekirse ince rötuşlar yapılır.  

          Daha sonra deri kabanınızın dokusu ve yapısına göre uygun cila kimyasalları hazırlanır, bu işlem yapılırken derinin daha sonraki yıllarda boyasının akmaması, çıkmaması ve ceketinizin içerisine giymiş olduğunuz kıyafetlere renk vermemesi dikkate alınır. Cilalama işlemi itina ile yapılır ve cilanın, derinin bütün yüzeyini kapsayacak şekilde itina ile yapılır, bu işlem boyama ve cilalamadan sağlıklı verim alabilmek için derinin yapısına göre ortalama 3 saat sürmektedir. Kuruma işlemi bittikten sonra derinin tüm yüzeyinin tamamen cilalanıp cilalanmadığı kontrol edilir, gerekirse ince rötuşlar yapılır.  

          Deri kabanınızın boyama ve cilalama işlemleri tamamen bittikten sonra eğer astar değişimi, arma ve etiket dikimi yapılacaksa bu işlem yapılır. Daha sonra derinin dokusu ve yapısına uygun ısı ve buhar derecesi ile öncelikle kol kısımları, ek parçalar ve deri kabanınızın tamamı pres ütü ile ütülenir ve son olarak askıya asılarak tamir ve boya işlemi tamamlanmış olur.
ÖNEMLİ NOT: DERİ BOYALARIMIZ SU BAZLI OLDUĞUNDAN KESİNLİKLE VÜCUDA ZARAR VERMEZ VE DİĞER KIYAFETLERİNİZE BULAŞMAZ.
DERİ KABANINIZ DAHA DAYANIKLI HALE GELİR, YILLARCA KULLANABİLİRSİNİZ.
1967 DEN BERİ FAALİYET GÖSTERMEKTEYİZ
          Tamir, Boya veya tamamen yenileme için lütfen firmamıza başvurunuz.
          Lütfen web sitemizin diğer sayfalarını da inceleyiniz.
             
Deri Kıyafetlerin muhafaza edilmesi;
Deri ceketlerinizin uzun süre dayanıklı kalması için kaliteli ve orijinal boyarmadde kullanmaktayız, boyama işlemini itinalı bir biçimde yapmaktayız, bu sayede gözden kaçan hataların önüne geçmiş oluyoruz. Yaz aylarında deri ceket ve deri montlarınızı kaldırırken havasız kalmamasına ve güneş ışığına maruz kalmamasına dikkat ediniz, bu deri kıyafetlerinize zarar verecektir, güneş ışığı görmeyen bir dolapta muhafaza ediniz.